Alo Ritsingule omistati tunnustusi

21.01.2017

Meie peadirigendile, maestro Alo Ritsingule, omistati neil nädalatel kaks tähtsat auhinda: Tartumaa “Kultuuripärl 2016” 14. jaanuaril Reola kultuurimajas ja Kultuurkapitali elutööpreemia helikunsti valdkonnas 20. jaanuaril Kohtla-Järve Kultuurikeskuses.
 
Õnnitleme Õpetajat meiegi ja rõõmustame koos temaga! Palju õnne ja jaksu Sulle, Alo! Lisaks anti teine elutööpreemia Ants Üleojale. Meie poolt palavad õnnitlused temalegi!
 
Alo Ritsing "Tartumaa kultuuripärl 2016"
Foto: Reet Kruup
 
Tartumaa kultuuripärli tiitli pälvis dirigent ja õppejõud Alo Ritsing
Tartu Postimees: “Reola kultuurimajas peetud Tartumaa kultuuritöötajate tänuvastuvõtul selgus, et Tartumaa kultuuripärli aunimetuse pälvis Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli õppejõud ning Tartu akadeemilise meeskoori ja Forestalia meeskoori peadirigent Alo Ritsing. Mullu 4. novembril 80. sünnipäeva tähistanud õppejõu ja koorijuhi pikas tunnustuste nimekirjas leidub ka kümme aastat tagasi saadud Tartumaa teenetemärk Kuldne Tammeoks. Reola kultuurimaja valmis samal aastal ehk 1966, kui Alo Ritsing lõpetas Tartu muusikakooli laulu erialal Alma Kurtna klassis ning asus samas koolis tööle. Seal on ta õpetanud koorijuhtimist, kooriliteratuuri ja arranžeerimist.
 
Alo Ritsing Eesti Kultuurkapitali elutööpreemia
Foto: Eero Vabamägi / Postimees
 
Selgusid Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid
Kohtla-Järve Kultuurikeskuses anti 20. jaanuari õhtul üle Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad 2016. aasta tegevuse eest. Kultuurkapitali elutööpreemia helikunsti valdkonnas: Alo Ritsing – koorimuusika loojale ja eestkõnelejale traditsioonide edasikandmise ja ‑andmise eest.
 
Maestro ütles intervjuus TV3 uudistele: “Ausalt öelda olen sellise valdkonna inimene, kes üksinda midagi korda saata ei suuda. Võib-olla ainult seda, et ma kirjutan laule ka. Neid ma saan üksi teha. Koori ma ei saa üksi teha, koor laulab ja mina juhatan. Ja õpetan ka lapsi.