Gaudeamus 2018

18.06.2018


 
22.–24. juunil toimub Tartus Baltikumi suurim üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus, mis toob Emajõe Ateenasse üle 4000 kõrgetasemelise esineja. EV 100 programmi kuuluv sündmus ühendab valguskunsti, muusika, koorilaulu ning tantsu eriliseks vaatemänguks, mille sarnast pole Tartus varem korraldatud. Kogu programm on üles ehitatud suvise pööripäeva teemale ja festival käsitleb kolme Balti riigi jaanitraditsioone muinasajast kuni tänapäevani.
 
Gaudeamuse avatseremoonia toimub 22. juunil Vabaduse puiesteel ja Emajõe kallastel, Kaarsillal ja Emajõe peal. Tõnu Kaljuste dirigeerimisel tulevad ettekandmisele parimad palad Carl Orffi kantaadist “Carmina Burana”, mida esitavad TÜ akadeemiline naiskoor, Tartu akadeemiline meeskoor, TÜ kammerkoor, TÜ sümfooniaorkester, TLÜ sümfooniaorkester, TTÜ akadeemiline naiskoor ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sinfonietta. Ettekande solistid on Arete Teemets ja Atlan Karp. Avatseremoonia lavastab Mart Koldits, tuleskulptuuride kunstnik on Tiiu Kirsipuu, muusikajuht Edmar Tuul, videokunstnik Alyona Movko, valguskunstnik Ringo Muhhin, lavastujuht Indrek Leht.
 
23. juunil etendub festivalil tantsupidu “Jaaniöö müsteerium” Tartu Tamme staadionil. Etenduse lavastaja on Renee Nõmmik, muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres ning valguskunstnik Meelis Lusmägi.
 
24. juunil toimub festivali peasündmusena laulupidu “Jaanipäeva laulud” Tartu lauluväljakul. Laulupeo õhtujuhid Helena Pruuli ja Priit Strandberg. Laulupeo kunstiline juht on meie enda peadirigent Kuno Kerge, aujuht Alo Ritsing, lavastaja Ain Mäeots ja kunstnik Maarja Meeru.
 
AJAKAVA
Reede, 22. juuni 2018
21.00 Festivalitule süütamise tseremoonia Kassitoomel
23.00 Vaatemänguline Gaudeamuse avatseremoonia Vabaduse puiesteel ja Emajõe kallastel (tasuta)
 
Laupäev, 23. juuni 2018
12.00 Linnaürituste programm Tartu kesklinnas
22.00 Tantsupidu “Jaaniöö müsteerium” Tamme staadionil.
 
Pühapäev, 24. juuni 2018
12.00 Linnaürituste programm Tartu kesklinnas
15.00 Osalejate rongkäik Tartu Ülikooli eest lauluväljakule;
16.00 Laulupidu “Jaanipäeva laulud” Tartu lauluväljakul.
 
Piletid Piletilevist
Lisainfo: http://gaudeamus.ee/