Kuno Kergele määrati Gustav Ernesaksa Fondi õppestipendium

12.12.2016

Meil on ülimalt hea meel õnnitleda meie koori noort dirigenti Kuno Kerget, kellele anti pidulikult üle 11. detsembril Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas Gustav Ernesaksa Fondi õppestipendium! Kindlat koorijuhi kätt ja meelt Sulle, Kuno!
Õnnesoovid lähevad loomulikult ka teistele stipendiaatidele: kallile Triin Kochile ja austatud Varje Vürstile.
 
Kuno rääkis “Aktuaalse kaamera” kultuuriuudistele, et stipendium paneb teda mõtlema oma eelkäijatele ja õpetajatele ning aitab ka oma sihte selgemalt sõnastada. “Tulevikku ma olen sidumas ikkagi meeskoori liigiga, aga mitte ainult. Töötades praegu meeskooridega näen ma tõsist probleemi järelkasvu tekkel ja olen ka omalt poolt püüdnud panuse anda sellesse, et seda liiki hoida ning kasvatada peale uusi lauljaid. Olen kaks aastat töötanud Virumaa poistekooriga.
 
Väljavõte Gustav Ernesaksa Fondi pressiteatest:
Gustav Ernesaksa Fondi õppestipendium määratakse noorele koorijuhile Kuno Kergele, kes on hetkel Eesti Muusika ja Teatriakadeemias omandamas magistrikraadi professor Ants Sootsi dirigeerimisklassis. Kuno Kerge juhatab juba kuuendat hooaega oma endise juhendaja, Alo Ritsingu kõrval Tartu Akadeemilist Meeskoori ning meeskoori “Forestalia”. Samuti juhatab Kerge Virumaa poistekoori, abidirigendina ERRi segakoori ning projekti “Ärkamisaeg” raames loodud Tartu ja Võru noorte meeskoore. Hirvo Surva tunnustab noort kolleegi ja ütleb, et Kuno Kerge on läbi väga suure pühendumuse ja pingutuse lühikese ajaga näidanud oma võimet tuua noori koorilaulu juurde kokku ja tagada järjepidevus just meeskooride arengus.
 
Gustav Ernesaksa Fond asutati 22. oktoobril 1993. aastal Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse, Eesti Kooriühingu, Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Muusikaakadeemia poolt. Fondi eesmärk on jäädvustada Gustav Ernesaksa mälestust ning väärtustada koorimuusika-alast tegevust. Fond annab igal aastal välja Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika peastipendiumi ning koorimuusika edendamise- ja õppestipendiumi, mida rahastatakse Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ning SA Eesti Rahvuskultuuri Fondi poolt.
 
http://2017.laulupidu.ee/gustav-ernesaksa-fondi-haldusnoukogu-teeb-laulutaadi-sunniaastapaeval-teatavaks-fondi-2016-aasta-stipendiaadid/