Meist

Statistika teab, et üks õige eesti mees laulab meeskooris. Meie teame, et üks õige eesti mees laulab Tartu Akadeemilises Meeskooris. Ehkki ajaloolt vana ja väärikas, on 1912. aastal asutatud Meeskoori näol tegemist hingelt iginoore meeskooriga, mis hoiab armsaks traditsioone. Hetkel juhivad koori peadirigent Kuno Kerge ja dirigent Made Ritsing, hääleseadjateks on olnud Liia Ritsing ning kõige hiljutisemalt Taavi Tampuu. Kooris laulavad nii praegused kui ka endised tundengid Tartu Ülikoolist ja Eesti Maaülikoolist ning aktiivsete lauljate arv on praegu 50 ringis.
 
Tartu Akadeemiline Meeskoor on Eesti Meestelaulu Seltsi liige ja meie peamisteks eesmärkideks koorilaulu viljelemine kõrgel kunstilisel tasemel, rahvusliku koorikultuuri arendamine ning oma liikmete ja kuulajate esteetiline arendamine. Meie lauluta ei möödu ainsadki jõulud, ega saabu ükski kevad, meieta ei saa läbi ka ükski laulupidu, toimugu see siis Tartus, Tallinnas või Daugavpilsis.
 
Meeskoori repertuaar on hõlmab lääne kooriloomingut ning eesti meeskooriklassikat. Ära ei põlata kergemat muusikat ja tähtis koht on ka pärimusmuusikal. Koori omapäraks peetakse just selle teistsugust helikõla. Meeste pehme piano ja lüüriline tämber on kuulajatele kergesti püütavad, meeldivalt mõjuvad ning leidnud äramärkimist nii koorijuhtide kui mitmete heliloojate poolt. See ei tähenda, et vajadusel ei suudetaks kõuemürinal tugevaid helisid kuuldavale tuua ja meeskoori rammu demonstreerida. Meie dirigendid panevad suurt rõhku lugude dünaamikale ja lauljate heli tekitamise kvaliteedile. Meeskooril on tihe koostöö pianistide, orkestrite ja mitmete kõrgtasemel solistidega, kes rikastavad meie arvukaid muusikalisi etteasteid. Rahvuslik vaimsus, armastus muusika vastu, pühendumine ja omavaheline tugev sõprus moodustavad harmoonilise koosluse, mis jõuab loodetavasti lavalaudadelt ka meie publikuni.
 
Viimased saavutused: meeskoor on leidnud tunnustust Koorühingu poolt (2012. aastal Aasta koori tiitel) ja konkurssidel nii Eestis (2023. aasta novembris EMLS võistulaulmisel A-kategooria I koht, 2018. A-kategooria I koht) kui mujal (2016. aastal A-kategooria meeskooride ja folk-kategooria võidud Interkulturi rahvusvahelisel koorikonkursil Austrias ning 2018. aastal A-kategooria meeskooride võit konkursil “Canta al Mar” Hispaanias). Koor on andnud kontserte mitmetes välisriikides, neist kaugemad Ameerika Ühendriigid ja Jaapan.
 
Igal sügisel ootame oma ridadesse uusi pühendunud ja aktiivseid mehi, kes soovivad paaril korral nädalas meeldivas seltskonnas lauluhäälel kõlada lasta ja vahvatel kontsertidel, reisidel või põnevates muusikaprojektides osaledes muusikast rõõmu tunda.