Ühsilaulupäev “Kodulootus”

01.06.2022

Piletid – https://fienta.com/et/enls-ja-emls-laulupaev-kodulootus
 
Väravad lahti – 17:00
Kontserdi algus – 19:00
 
Eesti Meestelaulu Selts ja ​Eesti Naislaulu Selts on väärikad lauluseltsid, kelle ühistööna toimub 11. juunil 2022. aastal ühine laulupäev “KODU(L)OOTUS”. Taoline laulupäev on esimene omanäoline. Kokku saavad poiste-, neidude-, mees-, nais- ja ühendkoorid ning orkester, et jutustada lugu vanast mehest ja naisest, kes vaatavad tagasi oma elule ja oma armastusele. Laulupäeva kunstilised juhid on Külli Kiivet ja Kuno Kerge, lavastaja Priit Strandberg. Laulupäevale on kaasatud ka Tallinna Nõmme Muusikakooli orkester ning Vanemuise näitlejad (Hannes Kaljujärv, Terje Pennie-Kolberg).
 
Laulupidude traditsioon on olnud eestlaste südames juba üle 150 aasta ja me tunneme uhkust ja suurt ühtekuuluvustunnet üld- ning laste ja noorte laulupidudel, kui tullakse kokku Tallinna lauluväljakule. “KODU(L)OOTUS” on aga eriliselt südamlik kooslaulmine, sest üheskoos lauldakse Võrru Kubija laululaval, mis asub imekaunil Lõuna-Eesti maastikul Kubija järve läheduses.
 
Üle-Eesti tulevad kokku 130 koori ehk ligikaudu 4000 lauljat, et süstida taas lootust ning soojust meie kõigi südametesse. Laulupäeva raames tutvustavad kohalikku söögi- ja joogikultuuri kohalikud ettevõtjad. Suurt laulupäeva jääb lõpetama simman, kus esineb Eesti armastatuim ansambel Curly Strings.
 
Sündmus Facebookis
Sündmuse koduleht