Hiljuti 80. sünnipäeva tähistanud koorijuht, helilooja ja õpetaja Alo Ritsing andis 1. juunil Tartu Akadeemilise Meeskoori iga-aastasel üldkoosolekul peadirigendi ameti üle oma endisele õpilasele Kuno Kergele. Alo ning tema isa Richard juhatasid peadirigentidena koori kokku 84 aastat. Ritsingute tööd jätkab dirigendina Alo tütar Made.
Alo Ritsing on oma tegevusvaldkonnas väga hinnatud professionaal ja seda nii loomingu, laialdaste teadmiste, õpetamisoskuse ning samas südamliku suhtlemisstiili poolest. Tema lauljad teavad, et kui aeg-ajalt on kõlanud Alo suust mõni krõbedam sõna, kuna laulja, häälerühm või koguni laulupeo ühendkoor pole olnud täie tähelepanuga asja juures, järgneb sellele alati mõni naljatlev repliik või meenutus.
Lauljal on raske ette kujutada, kui palju tööd, energiat ja vaimujõudu nõuab koori ees seismine. “Kooritöö ei ole ainult prooviskäimine, vaid rohkem see, kuidas repertuaar on otsitud ja säetud ja kirjutatud, kooritöö on ka planeerimine,” on Ritsing tõdenud intervjuus Postimehele (04.11.2016). Alo Ritsingu õpetused elavad edasi dirigentidest tütardes ning tema käe all koorijuhiks õppinud õpilastes. Tartu Akadeemiline Meeskoor laulab uuest hooajast jätkuvalt kunstiliselt kõrgel tasemel Kuno Kerge ja Made Ritsingu juhtimisel.
Maestro Alo Ritsing sündis 1936. aastal Tartus. Ta lõpetas Tartu Muusikakooli koorijuhtimise erialal oma isa Richard Ritsingu juures, kelle kõrvalt hakkas 1963. aastal juhatama Tartu Akadeemilist Meeskoori. 1974. aastal valiti Alo Ritsing juba koori peadirigendiks. Lisaks juhatab ta jätkuvalt edasi Eesti Metsatöötajate meeskoori “Forestalia”. Alo Ritsing on õppinud Tartu Muusikakoolis Alma Kurtna käe all laulmist ja Tartu Ülikoolis bibliograafiat. Alates 1966. aastast õpetab ta Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis koorijuhtimist ning oli aastatel 1990–2000 Tartu Ülikoolis muusikaprofessor. 1969. aastal lõpetas ta õpingud Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhtimise erialal Gustav Ernesaksa klassis.
Tartu aukodanik Alo Ritsing on juhatanud koore aastast 1985 üldlaulupidudel ja 1971 üliõpilas-laulupidudel, pannud aluse Lõuna-Eesti Meestelaulu Päevale, olnud laulupidude ja muude ürituste kunstiline juht. 2012. aastal omistati talle Eesti Kooriühingu poolt “Aasta dirigendi” tiitel. Ta on võitnud erinevate kollektiividega rohkelt auhindu nii Eestis kui välismaal. Dirigenditööle lisaks on Alo Ritsing tunnustatud helilooja, kelle loomingusse kuulub umbes 400 koorilaulu mitmetele kooriliikidele, millest paljud on võitnud auhindu loomekonkurssidel ning olnud laulupidude kavas.
Kuno Kerge on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorijuhtimise magistrant (õpetaja Ants Soots). Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis oli tema erialaõpetajaks Alo Ritsing. Tartu Akadeemilise Meeskoori juures töötab Kuno aastast 2011. Lisaks Tartu Akadeemilisele Meeskoorile juhatab Kuno ka Eesti Metsatöötajate meeskoori “Forestalia”, ERR-i segakoori, peadirigendina Virumaa Poistekoori, Ärkamisaja Tartu Noorte Meeskoori ja Ärkamisaja Võru Noorte Meeskoori. Kuno Kerge on XII noorte laulupeo dirigent.
Tartu Akadeemiline Meeskoor on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev meeskoor: 2012. aastal tähistas TAM 100. tegutsemisaastat. Praegusel hetkel laulab kooris aktiivselt ligikaudu 50 meest, kelle seas on Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli üliõpilasi, vilistlasi ning õppejõude. Koori viimaste saavutuste hulka kuuluvad 2012. aasta Eesti Kooriühingu “Aasta koori” tiitel, 2013. aasta Meestelaulu Seltsi võistulaulmise A-kategooria II koht ning 2016. aastal Bad Ischlis rahvusvahelisel koorikonkursil saavutatud kaks kategooriavõitu. Koor on andnud arvukalt kontserte välisriikides, neist kaugemad on Ameerika Ühendriigid ja Jaapan.