Võidukas meeskooride võistulaulmine

29.11.2018

Möödunud laupäeval, 24. novembril, toimus Tallinna Ülikooli aulas Eesti Meestelaulu Seltsi poolt korraldatud ning laulutaat Gustav Ernesaksa 110. sünniaastapäevale pühendatud mees- ja noormeestekooride võistulaulmine. Suur rõõm on tõdeda, et seekordne esitus konkursil tõi TAMile meeskooride A-kategoorias esikoha! Lisaks sellele omistas žürii TAMile eriauhinna parima kohustusliku pala esituse eest, milleks oli Riho Esko Maimetsa poolt loodud “Mu arm”, mis on ühtlasi ka juubelilaulupeo kavas.
 
Kiika Eesti Meestelaulu Seltsi kodulehele, kus on konkursi kõikide kategooriate tulemused üleval.
 
Kuula ka Klassikaraadio 26. novembri saadet Delta, kus on pikemalt juttu konkursist. Mikrofoni ette püüti ka dirigent Kuno Kerge, kes kommenteeris veidi põhjalikumalt konkursi meeleolusid. (Alates 11:35 algab TAMi puudutav osa)
 
Tartu Akadeemiline Meeskoor tänab oma toetajaid: Tartu Ülikool ja Tõnu Lehtsaar, Eesti Maaülikool, Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Tartu Üliõpilasmaja, Tartu Veevärk ja Saint-Gobain Glass Estonia.
 

Pärast võidulaulu esitust ühendasid TAM ja saalisolijad jõud, et Lindenile sünnipäeva puhul õnnitluslaulu laulda (Autor: Peeter Sääliku kaamera)